Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Přelom roku z pohledu policistů

Ms kraj: Policisté neřešili žádnou mimořádnou událost 

Moravskoslezští policisté byli samozřejmě i v této době, stejně jako v průběhu celého minulého roku, občanům k dispozici. Přelom roku byl z pohledu policistů, respektive jejich činnosti, bez mimořádných či výjimečných událostí. Na dění související s oslavami příchodu roku nového policisté v případě potřeby reagovali a obecně, celou situaci v kraji průběžně monitorovali, zejména pak místa, kde byl vyšší počet osob, centrum Ostravy nevyjímaje. Z naší činnosti lze určitě zmínit současně realizované bezpečnostní opatření vzhledem ke konání 44. Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2020. Zápasy proběhly také na Silvestra v Ostravě a Třinci za účasti množství zahraničních fanoušků.

Policisté, kteří spolupracovali s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému a městskými (obecními) policiemi, neřešili žádnou mimořádnou událost. Policisté operačního střediska přijímali a prověřovali oznámení charakterově širokého spektra – od narušení veřejného pořádku a výtržností, přes skutky majetkové či násilné. Občané oznamovali pro některé „hlasité“ a neutuchající oslavy nového roku, různé vzájemné neshody a konflikty, policisté byli voláni k podnapilým osobám nebo zahořením a škodám po užití pyrotechniky. Jednalo však se o události charakterově nevymykající se běžnému dni či noci. A asi nebude překvapivé konstatování, že v mnoha případech hrál roli alkohol.
Stejně jako v letech předchozích, počty řešených událostí raketově vystřelily od půlnoci, kdy policisté řešili v prvních 6 hodinách roku téměř 200 událostí. Početně je to jen o pár desítek věcí méně než součet za celý běžný operační den roku (24 hodin).

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 1. ledna 2020

 

vytisknout  e-mailem