Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Přelom roku pohledem policie

KRAJ - Na lince 158 jsme přijali od večera do rána 85 oznámení. 

Operační důstojníci Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje přijali na tísňové lince v souvislosti se silvestrovskými oslavami a přelomem roku v kraji, zhruba od desáté hodiny večerní do páté ranní, v součtu cca 85 oznámení. Většinou se jednalo o přestupkové jednání v podobě rušení nočního klidu, partnerských soužití či jiných neshod nebo potyček. Společným jmenovatelem přitom u drtivé většiny těchto událostí byl alkohol.

Nejspíše alkohol s náledím se podílel velkou měrou i na havárii osobního automobilu, k níž došlo před půlnocí na Náchodsku. Dvaatřicetiletý řidič vozu Škoda tam podle prvotního šetření při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost, nezvládl řízení, s vozidlem se přetočil přes střechu a naboural do stromu. Dechová zkouška mu prokázala 2,25 a 2,32 promile alkoholu v dechu. Okolnostmi události a příčinou se dál zabývají náchodští dopravní policisté. V průběhu noci se dopravních nehod týkala čtyři telefonická oznámení.

První letošní telefonické oznámení přijali operační důstojníci čtyři minuty po půlnoci. Týkalo se používání zábavní pyrotechniky a ohňostroje na Trutnovsku. Od půlnoci do páté hodiny ranní se na tísňovou linku pak dovolalo ještě zhruba 75 oznamovatelů.

Z pohledu Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje se jednalo co do telefonicky nahlášených událostí o klidnější přelom roku. K žádnému vážnějšímu protiprávnímu jednání či případu nedošlo. Telefonická oznámení se týkala spíše větších měst či míst s vyšší koncentrací obyvatel v rámci Královéhradeckého kraje.

Posílen výkon služby byl v kraji v souvislosti s přelomem roku, oslavami a nájezdem turistů do hor posílen už v uplynulých dnech. I zkraje tohoto roku, kdy budou turisté z hor opět ve větším počtu odjíždět, policisté dohlédnou na dopravní situaci a intenzivněji se zaměří na řízení pod vlivem alkoholu či například na kontrolu povinné výbavy vozidel.

por. Magdaléna Vlčková
1. ledna 2020; 5:55 h

vytisknout  e-mailem