Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Předvánoční nehoda

České Budějovice - Střet řidiče vozidla s chodcem na přechodu pro chodce vyšetřují dopravní policisté z krajského města. 

Českobudějovičtí dopravní policisté zahájili trestní stíhání 64 letého řidiče pro podezření ze spáchání přečinu v silniční dopravě.

Dne 13. prosince 2018 v době kolem 05:20 hodin, v Českých Budějovicích, v ulici Na Sadech, u přechodu pro chodce,  pravděpodobně řídil  starší muž osobní vozidlo tovární  značky Volkswagen, ve směru od Mariánského náměstí do centra, kdy se však zřejmě plně nevěnoval řízení a ohrozil přebíhajícího chodce. Došlo ke střetu jeho vozidla a druhému muže, a následnému pádu na povrch komunikace. Chodec při dopravní nehodě utrpěl zranění, kdy ho sám řidič odvezl na šetření do zdravotnického zařízení, pak se však nevrátil zpět na místo nehody a také událost neoznámil na Policii ČR. Jen díky svědectví se později podařilo ustanovit vozidlo i jeho řidiče.

V pátek si z rukou výše uvedených policistů převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu Ublížení na zdraví z nedbalosti, kdy případ je řešen formou zkráceného přípravného řízení.

Připomínáme všem řidičům na zvýšenou opatrnost v blízkosti přechodů pro chodce!

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

10. února 2019

vytisknout  e-mailem