Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Předvánoční čas žatvou pro zloděje

RYCHNOVSKO - Buďte obezřetní ! 

S blížícími se Vánocemi stoupá i na Rychnovsku počet případů, ve kterých zloději využívají nepozornosti a spěchu občanů a okradou je o jejich peníze.
Hned tři případy, kdy se chvilková nepozornost nevyplatila, zadokumentovali policisté na několika obvodních odděleních.

V poledne přišla o svoji peněženku s platební kartou, finanční hotovostí a osobními doklady žena, nakupující v jedné prodejně potravin v Kostelci nad Orlicí. Zatímco ukládala svůj nákup do dětského kočárku, poberta využil její chvilky nepozornosti a z dámské kabelky, uložené v nákupním košíku, jí odcizil peněženku. Okradené ženě tak vznikla škoda téměř tisíc korun a přibylo mnoho starostí se zajištěním náhradních dokladů a především s rychlou blokací platební karty. Kostelečtí policisté případ šetří jako podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

V nešťastné se pondělí 17.12. proměnilo i řidiči nákladního vozidla zn. Iveco. Zatímco v areálu jednoho skladu v Dobrušce převážel v odpoledních hodinách palety se zbožím, z kabiny vozidla mu v nestřeženém okamžiku zloděj ukradl příruční tašku s finanční hotovostí v řádech deseti tisíců korun. Za přečin krádeže doposud neznámému pachateli  hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Své peníze marně hledal i návštěvník jednoho pohostinství na Opočensku. Před půlnocí zjistil, že mu z bundy, odložené na židli u výčepu, zmizela peněženka. V ní měl muž uložené osobní doklady, platební kartu a několik tisíc korun.

Policie ČR varuje - dávejte si pozor na své osobní věci. Předvánoční čas je ideální dobou pro kapsáře. Ti dokáží využít chvilky nepozornosti a odcizit peněženky z kabelek, batohů, i oblečení. Lapkové využívají zejména velkého počtu lidí v obchodních centrech, jejich nervozity, stresu a nepozornosti.
Buďte obezřetní - obezřetnost se vyplatí !

por. Mgr. Alena Kacálková
18.12.2012
 

vytisknout  e-mailem