Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Představení policejní práce dětem

Praha venkov - VÝCHOD - Policisté se věnovali dětem z příměstského tábora. 

V pondělí 18. července 2022 navštívily během odpoledne děti příměstského tábora, organizovaného Mezinárodním výchovným hnutím Český skaut střediska VJAS Brandýs nad Labem, policejní služebnu brandýského obvodního oddělení.  

Zde si děti prohlédly prostory, které policisté využívají. Viděly například policejní cely, kanceláře stálé služby a navštívily také pracoviště kriminalistických techniků, kteří jim dovolili nahlédnout do své práce. Ukázali jim nejrůznější náčiní a pomůcky potřebné k zajištění stop na místě činu. Dětem se nejvíce líbily daktyloskopické prášky a štětečky. Vyzkoušely si, jak kriminalisté pracují s magnetickým práškem, s jehož pomocí si zviditelnily své otisky prstů a dlaní na listu bílého papíru.

Téměř dvě desítky dětí se dozvěděly mnoho informací z činností Policie ČR. Prohlédly si nejnovější techniku a služební vozidla, do kterých se mohly posadit. Policisté dětem odpovídali na jejich otázky týkající se policejní práce, předvedli jim svoji výstroj i výzbroj a umožnili jim si věci vyzkoušet.

Na závěr se policejní preventistky při besedě zaměřily na zásady bezpečného chování dětí při kontaktu s cizí osobou. Připomněly jim jaká nebezpečí a nástrahy na ně mohou čekat na ulici nebo v okolí domova a prověřovaly, jak by děti v případě nebezpečí reagovaly. Nastínily různé rizikové situace a děti si vyzkoušely jak se správně zachovat. Kromě dárků si děti odnesly mnoho zajímavých a poučných informací i zážitků.   


por. Bc. Lucie Nováková
18. července 2022

vytisknout  e-mailem