Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Přednášky v Preventivně informačním centru

Různí žáci a různá témata  

Ve dnech 16. až 25. 3. 2011 provedla Preventivně informační skupina Hradec Králové 8 přednášek pro žáky základních a středních škol. Konkrétně se jednalo o Základní školu Mandysova a Štefcova z Hradce Králové a Střední průmyslovou školu ul. Hradecká, Hradec Králové. Při přednáškách naslouchalo policistovi 154 žáků a to v 7 případech v Preventivně informačním centru královéhradecké policie a v 1 případě v objektu školy. Články o dalších přednáškách pro mládež, nebo pro hradecké či smiřické seniory z této doby již byly články zveřejněny.
Témata přednášek se zaměřovali především na bezpečnou virtuální komunikaci, zvýšení právního povědomí mládeže a prezentaci složek policie. Dále bylo hovořeno o negativních jevech spojených s užíváním návykových látek, či chování při setkání s cizím člověkem, který si vynucuje pozornost. Žáci byli seznámeni s internetovými stránkami Policie České republiky a při přednáškách v centru bylo pracováno s internetovými stránkami www.e-bezpeci.cz, nebowww.seznamsebezpecne.cz. Žáci ve věku12 až 18 let zhlédli některé ukázkyprezentačního filmu o Policii ČR. Při přednáškách policista žákům zodpověděl několik leckdy zajímavých dotazů.
 

fotogalerie z přednášek ke zhlédnutí zde...

Více informací ke spolupráci Policie České republiky naleznete zde:
Projekt „E-bezpečí“
Projekt „Seznam se bezpečně“

Partner královéhradecké policie ve tvorbě informačních materiálů k rizikům virtuální komunikace je Krajský úřad královéhradeckého kraje.


Čtěte také:

Trestní odpovědnost mládeže – preventivní akce na Náchodsku
Šikana a kyberšikana – preventivní akce na Náchodsku
Beseda se školáky – preventivní akce na Jičínsku


nprap. Jan Čížkovský
25. března 2011
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem