Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Přednášky pro studenty

JIČÍNSKO - Zneužívání virtuální komunikace 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČR
Na problematiku virtuální komunikace se zaměřil pracovník Preventivně informační skupiny Jičín na besedách se studenty prvních ročníků Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Jičín.
První setkání proběhlo v pondělí 22. října v odpoledních hodinách, kdy posluchačům přiblížil pojem kyberšikany. Na zobecnělých příkladech studentům vysvětlil, v čem se hlavně liší od šikany, se kterou se můžeme setkat v reálném světě. Přítomným také připomněl trestně právní důsledky zneužívání anonymity virtuálního prostředí k obtěžování a ubližování vyhlédnuté oběti.
Policista studenty také varoval před neuváženým zveřejňováním osobních údajů a přílišné ochoty mladých lidí navazovat kontakty s neznámými osobami, se kterými dokonce podstupují i riziko osobního setkání. Velké nebezpečí je i v tom, že o takové schůzce ani nikomu neřeknou.
Studentům na učebně zůstaly preventivní letáky, které vznikly z projektu „E-bezpečí“, kde se mohou dozvědět další informace o kyberšikaně.
Obdobná přednáška se s jejich vrstevníky z dalších prvních ročníků uskutečnila na stejné škole v úterý 30. října dopoledne.
 
 
Více informací na: www.seznamsebezpecne.cz
                                 www.e-bezpeci.cz
Partneři: http://www.kr-kralovehradecky.cz/
por. Bc. Petr Janda
31. 10. 2012

vytisknout  e-mailem