Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přednáška pro seniory

Praha venkov - VÝCHOD  -  Policisté a Krajský koordinátor Besipu besedovali se seniory o jejich bezpečném chování, mimo jiné i v kybernetickém prostoru. 

V pondělí 23. ledna tohoto roku proběhl v dopoledních hodinách v prostorách domu s pečovatelskou službou ve Staré Boleslavi odborný seminář určený pro seniory.

Policejní preventistka z Oddělení tisku a prevence spolu s preventistou kriminality městské policie nejprve přiblížili nejčastější případy trestné činnosti páchané na seniorech a radili jak se správně zachovat v situacích, kdy se podvodníci pod různými záminkami snaží vloudit do přízně seniorů. Následně policejní komisařka z Oddělení kybernetické kriminality vysvětlila srozumitelnou formou problematiku současných velmi nebezpečných trendů, které souvisí s trestnou činností páchanou na seniorech v kybernetickém prostoru. Na konkrétních případech popsala postupy podvodníků, kteří se snaží důvěřivé občany připravit o veškeré úspory.

Poté byl ze strany policistů představen nový projekt prevence kriminality se zaměřením na předcházení trestné činnosti páchané na seniorech. Ti budou moci v letošním roce využit nabídku bezplatné montáže zabezpečovacího zařízení ve formě dveřního optického panoramatického kukátka. Městský úřad Brandýs nad Labem-Stará Boleslav jako spolupracující subjekt zajistí prostřednictvím pracovníků technických služeb jejich montáž, která proběhne za asistence strážníků městské policie.

Na závěr Krajský koordinátor Besipu Ing. Miroslav Polách pohovořil o prevenci v oblasti bezpečnosti v silničním provozu, byly zodpovězeny všechny dotazy seniorů a došlo i na předání drobných dárků.

por. Bc. Lucie Nováková
komisař
P ČR Praha venkov - VÝCHOD
23. ledna 2023 

vytisknout  e-mailem