Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přednáška pro seniory Klubu vojenských důchodců

Praha venkov - VÝCHOD  -  Policisté besedovali ve Staré Boleslavi s občany o trestné činnosti páchané na seniorech. 

Ve čtvrtek 23. února tohoto roku proběhla odpoledne v prostorách Klubu vojenských důchodců v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi beseda určená pro seniory.

Policejní preventistka z Oddělení tisku a prevence společně s preventistou kriminality městské policie vysvětlili nejčastější případy trestné činnosti páchané na seniorech a popisovali jak se správně zachovat v situacích, kdy se podvodníci pod různými záminkami snaží vloudit do přízně seniorů. Následně přiblížili problematiku současných velmi nebezpečných trendů, které souvisí s trestnou činností páchanou na seniorech v kybernetickém prostoru. Na konkrétních případech vysvětlili postupy podvodníků, kteří se snaží důvěřivé občany připravit o veškeré úspory.

Součástí programu bylo představení nového projektu prevence kriminality se zaměřením na předcházení trestné činnosti páchané na seniorech. V letošním roce bude možné ve městě Brandýs nad Labem-Stará Boleslav využit nabídku bezplatné montáže zabezpečovacího zařízení ve formě dveřního optického panoramatického kukátka. Městský úřad Brandýs nad Labem-Stará Boleslav jako spolupracující subjekt zajistí prostřednictvím pracovníků technických služeb jejich montáž, která proběhne za asistence strážníků městské policie.

Na závěr nechyběly preventivní informace z oblasti bezpečnosti v silničním provozu, byly zodpovězeny všechny dotazy seniorů a došlo i na předání drobných dárků.

por. Bc. Lucie Nováková
komisař
P ČR Praha venkov - VÝCHOD
23. února 2023 

Odkazy do noveho okna

Klub vojenských seniorů

Klub vojenských seniorů 

Detailní náhled

Klub vojenských seniorů 1

Klub vojenských seniorů 1 

Detailní náhled

Klub vojenských seniorů 2

Klub vojenských seniorů 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem