Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přednáška pro rodiče žáků Základní školy Hovorčovice

Praha venkov – VÝCHOD – Policejní preventistka rodičům vysvětlovala rizika jejich dětí spojená s virtuální komunikací. 

V úterý 14. listopadu tohoto roku se ve večerních hodinách věnovala policejní preventistka téměř sedmdesáti rodičům žáků Základní školy v Hovorčovicích. Přednáška proběhla přímo v budově školy a hlavním tématem byla kyberkriminalita především v souvislosti s nekontrolovaným užíváním internetu dětmi.

Rodiče měli možnost se dozvědět, kde všude se jejich děti mohou pohybovat na internetu a jak se v tomto prostředí chovají. Policistka vysvětlovala způsoby, jak mohou internetoví predátoři se svou obětí manipulovat a jak jednoduše o ní získávají potřebné informace například z dostupných fotografií uveřejněných na sociálních sítí.

Hlavním cílem bylo rodičům vysvětlit, proč je velice důležité s dětmi na sociálních sítích žít a nerezignovat na kyberprostor. Nejenom děti se často stávají terčem útoků predátorů na sociálních sítích. Policistka představila také aktuální statistiku kriminality z této oblasti a rodiče seznámila  s narůstajícím trendem internetových podvodů.

Beseda vzbudila velkou pozornost přítomných rodičů  a  podobné preventivní aktivity se budou opakovat i na dalších základních školách v rámci Územního odboru Praha venkov – východ.

prap. Veronika Borovičková 
20. listopadu 2023

vytisknout  e-mailem