Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Přednáška na „Akademii seniorů“

Policie ČR se zapojila do projektu Městské policie Hradec Králové  

Dne 16. 3. 2011 od 14:00 hodin přednášel policista Preventivně informační skupiny Hradec Králové posluchačům, kteří pravidelně navštěvují „Akademii seniorů“. Jde o projekt Městské policie Hradec Králové. Jedná se o program, postavený na vybraných aktuálních tématech, přednášených v samostatných blocích. Cílem je zvýšení právního povědomí a získání praktických znalostí, vedoucích k větší bezpečnost seniorů.
Obsahem dnešní "vyučovací hodiny", která se konala v prostorách budovy Magistrátu města Hradec Králové, bylo seznámení seniorů s charakteristikou trestných činů ohrožujících právě seniory, dále bylo hovořeno o radách jak předejít možnému přepadení, okradení, či podvodu. Hovořeno bylo nejen o předcházení, ale i o vhodném chování při nastalé situaci, či minimalizaci následků. Vzorní posluchači byli dále seznámeni s konkrétními případy z Hradce Králové, především tedy jaké záminky pachatelé využívají k tomu, aby se dostali k penězům poškozených.
Na závěr setkání bylo se seniory hovořeno o problematice padělků bankovek, při které bylo především hovořeno o ochranných prvcích. Důležité je již při příjmu bankovek tyto prvky zkontrolovat, kdy se jedná především o vodoznak, ochranný okénkový proužek, soutisková značka a ochranná vlákna. Napoví i kvalita papíru bankovky. Toto jsou prvky, které jsou snadno rozpoznatelné okem, či hmatem a jejich kontrola je velmi rychlá.

Více informací k ochranným prvkům bankovek naleznete na stránkách České národní banky.společné foto s některými posluchači akademie

Více důležitých rad pro seniory najdete zde...

Čtěte také:
Okradli dvě seniorky – 14. března 2011
Přednášky seniorům – 10. března 2011
Podvodnice okradly stařenku v Hradci – 3. března 2011
Podvodník okradl seniora – 25. března 2011

nprap. Jan Čížkovský
17. 3. 2011
foto PČR
 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem