Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Předjíždění a rychlost se řidičům nevyplatila

ORLICKOÚSTECKO – Nikdo se naštěstí nezranil, ale škody jdou do statisíců. 

Lanškroun - RudolticeLanškroun - RudolticeTřeboviceTřeboviceLanškroun - SkuhrovLanškroun - SkuhrovNa silnici I. třídy č. 43 u obce Rudoltice na Lanškrounsku zemřela v úterý 17. července při čelním střetu pětačtyřicetiletá řidička. Tragickou dopravní nehodu nadále prověřujeme. Někteří řidiči stále riskují nejen svůj život, ale životy ostatních účastníků silničního provozu. Svědčí o tom další včerejší dopravní kolize, za kterými v jednom případě stál patrně zákaz předjíždění a v dalších dvou nepřiměřená rychlost jízdy.

Pětatřicetiletý řidič osobního automobilu Ford Focus předjížděl 18. července deset minut před polednem na silnici I/43 mezi Lanškrounem a Rudolticemi, pravděpodobně v místech kde je to zakázáno. Po předjetí auta a vracení se zpět do svého jízdního pruhu dostal s fordem na mokré vozovce smyk a následně s ním skončil mimo komunikaci.

O dvě a půl hodiny později jsme vyjížděli k dopravní nehodě na silnici I/14 u obce Třebovice. Tam dvacetiletý řidič osobního vozidla Hyundai Getz v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil na mokré vozovce rychlost jízdy, ve smyku přejel na krajnici, a tam se střetl s dopravní značkou.

Do plejády nehod přibyla o půl šesté další. Tentokrát se bouralo na silnici II/315 mezi Lanškrounem a Skuhrovem. Padesátiletý řidič fordu Mustang také jako v předešlém případě nepřizpůsobil rychlost jízdy, na mokré silnici dostal smyk, ve kterém přejel na krajnici, poté narazil do náletových dřevin a jeho jízda skončila v poli.

Všechny dopravní nehody se naštěstí obešly bez zranění. Řidiči se podrobili dechovým zkouškám na alkohol, u všech to bylo s výsledkem negativním. U prvního případu jsme museli pro závady zadržet osvědčení o registraci vozidla. Škoda na dopravních prostředcích dosahuje částky 415 tisíc korun.

19. července 2018
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem