Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Předdušičkové kontroly hřbitovů

KLADENSKO – Při preventivních akcích policisté zkontrolují několik hřbitovů na Kladensku. 

Policistky oddělení tisku a prevence a policisté z oddělení hlídkové služby, včetně obvodních oddělení i v letošním roce navázali na pravidelné preventivně bezpečnostní akce, zaměřené na kontroly hřbitovů ve vytipovaných místech okresu Kladno. Při preventivní kontrolní činnosti policejní hlídky kontrolují hroby na hřbitovech po celém území kladenského okresu.

Policisté majitelům hrobů doporučují, aby si  své hroby na hřbitovech vyfotografovali a vlastnili tak dokumentaci pro případ, kdyby jim byly z hrobu zcizeny nějaké předměty. V dnešní době jsou pachatelé nevyzpytatelní a kromě svícnů, květin a věnců se dost často zaměřují na části funerální architektury, jako jsou například části hrobek a náhrobků a nebo okrasné kovové předměty, či sošky. 

V rámci těchto preventivních akcí policisté budou poskytovat informace občanům, kteří se budou v danou dobu právě nacházet na hřbitovech. Dále zde budou distribuovat letáky s preventivní tématikou.

Policisté upozorňují občany, aby na těchto pietních místech, a to především v tomto týdnu a v den Památky zesnulých, kdy je zvýšený počet návštěvnosti, neopomínali věci ve svých vozidlech, neboť zloděj umí využít každou chvilku nepozornosti.

Dále policisté apelují na řidiče, aby byli v těchto dnech velmi obezřetní, neboť jako každým rokem je v předdušičkových dnech a o víkendu očekáván zesílený provoz a vyšší nárůst vozidel v silničním provozu. Z těchto důvodů by řidiči měli dbát zvýšené opatrnosti a obezřetnosti. Toto upozornění a dodržování předpisů se týká všech účastníků silničního provozu včetně chodců.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

29. října 2019

vytisknout  e-mailem