Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Předání mobilního vážícího systému

Ms kraj - váhy budou využívat dopravní policisté v okrese Frýdek-Místek 

V pátek 16. prosince 2022 proběhlo na dálničním oddělení Nošovice předání mobilního vážícího systému (mobilních vah) pro potřeby dopravní policie. Mobilní váhy byly zakoupeny z finančního daru Mikroregionu Žermanické a Těrlické přehrady, Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice, Mikroregionu Sdružení obcí povodí Morávky, Mikroregionu Dobrovolný svazek obcí Olešná, Mikroregionu Region Slezská brána, Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy a Statutárního města Frýdek-Místek.

Slavnostního předání se zúčastnil náměstek ředitel pro vnější službu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Libor Schejok, vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Petr Štencel, senátorka Helena Pešatová a zástupci některých subjektů, které poskytly finanční dar.

Náměstek ředitele plk. Schejok vyzdvihl spolupráci se zástupci obcí a uvítal pořízení mobilních vah, které budou využívat dopravní policisté v okrese Frýdek-Místek. Vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Petr Štencel přítomným přiblížil fungování mobilního vážícího zařízení, jeho specifika a uvedl informace k činnosti dopravní policie v souvislosti s touto problematikou.  Senátorka  Helena Pešatová s přítomnými zástupci obcí se shodli, že cílem finančního daru na pořízení mobilních vah bylo umožnění pokud možno co nejčastějších kontrol nákladních vozidel, které poškozují místní komunikace.

Policie ČR samostatně provádí nízkorychlostní kontrolní vážení, kdy zjišťují nedodržení hodnot pro hmotnost vozidla nebo jízdní soupravy nebo pro rozložení hmotnosti na nápravy nebo skupiny náprav stanovených zákonem o silničním provozu.

                                                                                 

                                                                                                                                                           mjr. Bc. Pavla Jiroušková

                                                                                                                                                               16. prosince 2022

Odkazy do noveho okna

1 předání

1 předání  

Detailní náhled

2 předání mobilních vah

2 předání mobilních vah 

Detailní náhled

3 předání vah1

3 předání vah1 

Detailní náhled

4 Váhy_jpg

4 Váhy_jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem