Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Na eskalátorech mu ukradl peněženku

Policisté pátrají po neznámém muži, pomůžete nám ho identifikovat? 

Pražští policisté z  místního oddělení Vokovice pátrají po pachateli krádeže. Ten při jízdě na eskalátorech otevřel nepozorovaně batoh muži, který stál před ním a následně z něj odcizil peněženku. Tato událost se odehrála na začátku ledna v odpoledních hodinách v prostorech  stanice metra Nádraží Veleslavín.

Poškozený měl namířeno na letiště, odkud mu zanedlouho odlétalo letadlo a kvůli protiprávnímu činu muže se ocitl bez platebních karet, finanční hotovosti a osobních dokladů. Škoda byla vyčíslena za více než deset tisíc korun. 

Následující den odcizenou peněženku nalezl v kontejneru na papír popelář a odnesl jí na policejní stanici. V peněžence se nacházelo vše vyjma finanční hotovosti. 

Není vyloučeno, že podezřelému s tak zvaným krytím pomáhal další muž, který stál na eskalátoru za ním. Pokud muže na přiložených záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohli zdržovat, kontaktujte linku 158.

Policisté prověřují věc pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což muži v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. V případě, že by se u druhého muže prokázalo spolupachatelství krádeže, hrozí mu stejný trest. 

nprap. Lucie Drábková - 18. února 2020 

Odkazy do noveho okna

Foto II.

Foto II. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem