Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Před jízdou vypil půl litru rumu

ZLÍNSKO: Tvrdil, že neřídil, skončil s vozem na střeše. 

Řízení se vymklo z rukou koncem minulého týdne jednačtyřicetiletému řidiči z obce poblíž Valašských Klobouk, který kvůli své podnapilosti nezvládl parkovací manévr ani následný odjezd z parkoviště poblíž obce Jasenná na Zlínsku a s vozidlem skončil na střeše. Z havárie vyvázl bez zranění.

Muž předtím, než usedl za volant svého vozu, vypil asi půl litru rumu. Po rozjezdu narazil nejprve do dopravního značení, poté nezvládl mírnou zatáčku a najel vpravo na travnatý svah, kde se jeho vozidlo po nárazu do stromu převrátilo na střechu. Řidiče z vozidla vyprostil jiný řidič, který projížděl kolem.

Policistům z Vizovic, kteří přijeli na místo havárie, zjevně podnapilý řidič tvrdil, že vozidlo řídit nechtěl, ale že když se samovolně rozjelo ze svahu dolů, byl nucen do něj v průběhu jízdy naskočit, aby ho zastavil. To se mu podle něj nepodařilo a skutálel se s autem ze svahu. Výpovědi svědků a kamerové záznamy z místa havárie ovšem ukazují na jiný průběh události.

Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,77 promile alkoholu. Škoda na vozidle Škoda Fabia činí předběžně více než osmdesát tisíc korun. Vozidlo navíc nebylo způsobilé k provozu, protože technická prohlídka měla platnost do října loňského roku. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až tři roky odnětí svobody.

https://youtu.be/etYd3WaYq1g

2. dubna 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

Odkazy do noveho okna

Havárie 1

Havárie 1 

Detailní náhled

Havárie 2

Havárie 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem