Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Před hlídkou skočil do Bečvy

VSETÍNSKO: Policisté muže na druhém břehu zadrželi.  

Nejprve se popral v restauraci, pak před hlídkou ujížděl. Když neměl s vozidlem úniku, skočil do Bečvy. Policisté muže na druhém břehu zadrželi a zjistili, že výtržník řídil pod vlivem alkoholu a kokainu.
 
V pátek v jedenáct hodin dopoledne zavolala na linku 158 servírka z  restaurace ve Valašském Meziříčí, že je tam jeden návštěvník napadl provozního podniku. Důvodem fyzického útoku bylo, jak jsme později zjistili, propuštění přítelkyně výtržníka z místa servírky. Čtyřicetiletý muž z Valašského Meziříčí – Podlesí chtěl, aby dal šestatřicetiletý provozní z Kopřivnice jeho přítelkyni peníze, které jí údajně za práci v restauraci dluží a pak ho napadl pěstmi. Během několikaminutového napadání se rozbily nějaké skleničky a hrnek, o jehož střepy se útočník pořezal. V restauraci bylo v tu dobu několik hostů, kteří se snažili agresivního útočníka odtrhnout a zpacifikovat. Zabránit muži v napadání se snažila i jeho osmadvacetiletá přítelkyně z Nového Jičína, ovšem přítel se po ní v zápalu boje nechtěně ohnal a udeřil ji tak, že upadla na zem a způsobila si otřes mozku a poranění hlavy.
 
Ještě před příjezdem policie výtržník i s přítelkyní z restaurace utekli, venku sedli do auta a odjeli. Přivolaná policejní hlídka začala muže v autě pronásledovat. O ujíždějícím vozidle VW Passat kolegové informovali i další motorizovanou hlídku, se kterou po chvíli pronásledování zatarasili muži v autě na ulici cestu. Když výtržník zjistil, že nemá s vozidlem úniku, vystoupil, přeskočil svodidla a skočil do Bečvy. Jedna hlídka se postarala o mužovu přítelkyni, která seděla v autě a druhá se vydala vozidlem na druhý břeh Bečvy. Když výtržník přebrodil řeku, čekala už na něho policejní hlídka, která ho zadržela. Muž i jeho přítelkyně měli po rvačce viditelná zranění a navíc si stěžovali na bolest hlavy, proto byli převezeni do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Čtyřicetiletý muž se pak v nemocnici podrobil dechové zkoušce s následným odběrem krve a rovněž testu na drogy. Obě zkoušky byly pozitivní, ta drogová konkrétně na kokain.
 
Muž je podezřelý z tr. činu výtržnictví a dále porušil zákon o provozu na pozemních komunikacích, jelikož řídil pod vlivem návykových látek. Z rozboru krve budeme znát množství návykových látek a pak stanovíme, zda se jedná o přestupek či trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.       
 
2. prosince 2013, por. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem