Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přechovávání drog je trestný čin

MLADOBOLESLAVSKO – Policistům na Mladoboleslavsku se daří odhalovat drogovou kriminalitu 

24letou ženu kontrolovali policisté v Mladé Boleslavi. Při kontrole u ní objevili a zajistili 2 jednorázové injekční stříkačky obsahující červenohnědou látku a 6 sáčků s bílou krystalickou látkou.  Neoprávněně tedy pro vlastní potřebu přechovávala drogy.

Kriminalisté zajištěný materiál odeslali k odbornému zkoumání a to potvrdilo, že se jedná o metamfetamin, policisté proto zahájili trestní stíhání 24leté ženy, kterou obvinili z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což jí v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 2letý trest odnětí svobody.

Další drogy, tentokrát konopí, kriminalisté zajistili u 29letého muže z Mladé Boleslavi. Toho kontrolovali začátkem května v obci Bradlec na Mladoboleslavsku. Muž měl u sebe 2 igelitové sáčky s obsahem rostlinného materiálu, který odpovídá rostlině konopí o celkové hmotnosti 66 gramů.

I tento zajištěný materiál policisté zaslali k odbornému zkoumání, které teprve určí, zda se jednalo o marihuanu.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což v případě zahájení trestního stíhání a následného odsouzení hrozí muži až roční trest odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
11. června 2022

vytisknout  e-mailem