Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Přecházení kolejí

Ms kraj: Policisté zaměřili akci na chůzi v kolejišti 

Policisté z oddělení hlavní nádraží Ostrava kontrolovali při bezpečnostním opatření především dodržování zákazu přecházení přes koleje v místech, kde přecházení není povoleno. Tato speciální akce byla svým charakterem a nasazením policistů v letošním roce v pořadí již čtvrtá,  loni se jich konalo téměř dvacet.  A stejně jako ty přechozí, rovněž aktuální nesla zřejmý preventivní prvek, neboť policisté se současně zaměřili na osvětu dětí a mládeže (studentů). Důležité je zopakovat, že pohybovat se v kolejišti v zakázaných místech je jednání ohrožující život a zdraví nejen přestupce, ale i ostatních osob.

Kontroly jednání související s drahami obecně jsou součástí každodenní činnosti policistů, pro intenzivnější dohled jsou určeny právě dílčí speciální akce. Včera proběhla v železničních stanicích v Opavě a ve Frýdku-Místku. Policisté zjistili 33 přestupků proti zákonu o drahách, přičemž 18 z nich vyřešili v příkazním řízení na místě (v souhrnné výši 2 700 korun). Zbývající přestupky vyřešili policisté domluvou. Většinou se jednalo o studenty (mládež).

Policisté se při akci zaměřili právě zejména na osoby školou povinné, neboť vnímáme, že u mládeže je osvěta žádoucí. Policisté hovořili s dětmi a mládeží o rizicích, která jsou s chůzí v kolejišti spojená. Nechyběla samozřejmě ani další související témata, například chůze v kolejišti se sluchátky na uších nebo situace, kdy chodec nevnímá okolí, neboť se plně soustředí jen a jen na mobilní telefon.

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 29. ledna 2020

vytisknout  e-mailem