Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Osm zákazů řízení ho nezastavilo

RYCHNOVSKO - Zradilo ho zadní světlo. 

Levé zadní světlo ukončilo jízdy přeborníka v řízení na černo. Při vyřizování přestupku se hlídka nestačila divit.

Do sítě policistů Obvodního oddělení Týniště nad Orlicí spadl v Borohrádku o půlnoci ze soboty na neděli řidič vozu zn. Honda Accord. Autu nesvítilo levé zadní světlo, hlídka proto řidiče zastavila k běžné silniční kontrole. 
Dvaadvacetiletý mladík za volantem po výzvě nepředložil ani jeden z požadovaných povinných dokladů, a muži zákona začali postupně odhalovat všechna jeho tajemství.  Řidičský průkaz mladík předložit nemohl, protože nikdy žádný nevlastnil. Coby neřidiči mu několik institucí (soud, magistrát i městský úřad) 8x  vyslovilo zákaz řízení motorových vozidel. Jako kostky v dominu padalo jedno za druhým rozhodnutí od jara 2013 do dubna letošního roku. V posledním rozsudku mu Okresní soud v Pardubicích zakáz vyslovil na 24 měsíců. 
Obtíže nastaly i při zjišťování, zda řidič před jízdou nepožil návykovou látku. Zatímco dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti  alkoholu mladík policistům neodmítl a její výsledek byl negativní, s testem na přítomnost návykových látek nesouhlasil.
Bez komplikací nebylo ani auto, které přeborník řídil. Vozidlo nebylo řádně zaregistrováno a řidič nebyl schopen ani předložit doklad o pojištění za škody způsobené provozem vozidla. 
"Překvapený" byl muž z Pardubicka i po sdělení informace, že počátkem června na něj kvůli opakovanému porušování zákazu řízení soudce pardubického okresního soudu vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Mladík tak v Borohrádku přestoupil do služebního vozu policistů a putoval do Vazební věznice v Hradci Králové.

por. Mgr. Alena Kacálková
22. června 2015

vytisknout  e-mailem