Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Prázdniny v dopravě

ZLÍNSKÝ KRAJ: Smrtelných dopravních nehod bylo letos méně 

V průběhu letošních prázdnin se na území Zlínského kraje stalo 775 dopravních nehod. Je to o deset nehod více než během loňských prázdnin. Co se týká následků, vykazují statistiky spíše pozitivní informace. Na silnicích ve Zlínském kraji během prázdnin zemřeli 4 lidé (vloni to bylo 7 osob), těžká poranění utrpělo 24 osob (vloni 37) a lehké poranění si z nehod odneslo 277 lidí (vloni 280).

Během posledního prázdninového víkendu jsme zaevidovali 44 dopravních nehod (vloni 31), při kterých nikdo nezemřel, 2 osoby utrpěly těžké zranění (vloni 0) a 24 osob bylo poraněno lehce (vloni 5). Z celkového počtu zraněných bylo celkem 10 cyklistů.

Ve druhé polovině srpna proběhla na Zlínsku dopravně bezpečnostní a preventivní akce se zaměřením na nepozornost řidičů za volantem vozidel. V průběhu akce, která se uskutečnila  v celém okrese Zlín, policisté zkontrolovali  bezmála čtyři stovky  vozidel.  Ve dvaceti případech se řidiči dopustili přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Devatenáct přestupků s řidiči policisté vyřešili na místě blokovou pokutou. V jednom případě řidiče policisté oznámili ke správnímu řízení k dalšímu projednání. Policisté budou nadále v akcích pokračovat.

3. září 2019, nprap. Petr Jaroš, nprap. Ivan Mikulka

vytisknout  e-mailem