Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pravomocný rozsudek ve věci fiktivního vývozu mobilních telefonů

Vrchní soud v Praze v červnu pravomocně rozhodl ve věci zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, kterého dopustila dvojce mužů ve věku 37 a 51 let.  

Na tomto případu intenzívně pracovali kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK SKPV). Na konci roku 2009 pak podali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby, a následně věc putovala k soudu.
 
Kriminalisté ÚOKFK SKPV mužům kladli za vinu, že nejméně od listopadu 2003 až do svého zadržení, dne 27. června 2006, zejména v Praze, po vzájemné předchozí dohodě s rozdělením činností, v úmyslu obohatit se zkrácením a vylákáním daně z přidané hodnoty, jako zplnomocnění zástupci společností, které fakticky ovládali, opakovaně úmyslně deklarovali vývoz mobilních telefonních přístrojů, jejich součástí a příslušenství mimo území Evropské unie. Vývozy zboží se však reálně neuskutečnily, jednalo se o fikci. Pachatelé si rozdělili činnosti ve vyvážení a vracení uvedeného zboží zpět na území České republiky, kde zboží prodávali blíže nezjištěným osobám. Tímto jednáním způsobili českému státu škodu ve výši nejméně 20 milionů korun.
 
Vrchní soud v Praze jako odvolací soud dne 11. června 2012 vynesl pravomocný rozsudek, kterým dvojici mužů za trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby uložil trest odnětí svobody ve výši čtyř a šesti let.
 
 
pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
27. srpna 2012

vytisknout  e-mailem