Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přátelské fotbalové utkání mezi týmy SK Benešov a AC Sparta Praha

BENEŠOVSKO – Policisté připravili důkladné bezpečnostní opatření. 

V sobotu v odpoledních hodinách proběhlo na fotbalovém stadionu v Benešově přátelské utkání. V zápase proti sobě nastoupili hráči domácího týmu SK Benešov a fotbalisté pražského klubu AC Sparta Praha. Na stadion hráče přišla podpořit spousta fanoušků. Sledovalo je přes 2500 diváků. Pražský tým podpořilo téměř 500 fanoušků. Na základě zjištěných poznatků a informací byl zápas vyhodnocen jako rizikový, proto policisté připravili bezpečnostní opatření, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti a to nejen přímo na stadionu, ale také v jeho okolí. Při příjezdu ani odjezdu fanoušků nebyly hlášeny žádné komplikace. Celkově do bezpečnostního opatření byli zapojeni nejen policisté z územního odboru Benešov, ale také policisté z jiných územních odborů policie Středočeského kraje. Dále byly nasazeny pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a pořádková jednotka územního odboru Benešov. Policisté společně se strážníky městské policie dohlíželi na pořádek na stadionu, ale také v jeho okolí a v samotném městě.

Jeden neukázněný sparťanský fanoušek ničil zařízení stadionu, konkrétně pletivo plotu. Na toto jednání včasně a rázně reagovala městská policie, která muže ztotožnila a celou událost zadokumentovala. Po vyhodnocení události bude věc dále řešena. V areálu fotbalového stadionu řešili strážnici ještě jeden incident. Dva fanoušci Sparty se dostali do problémů se  zaměstnanci pořadatelské služby, ale díky včasnému zásahu strážníků nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání.

Po skončení fotbalového utkání, které skončilo vítězstvím pro Spartu, se několik fanoušků hostujícího týmu přesunulo ke klubovému autobusu. Za pomoci pořádkových jednotek Středočeského kraje bylo dohlédnuto na to, aby odchod ze stadionu a odjezd fanoušků z města proběhl bez problémů  a narušení veřejného pořádku. Policistům společně se strážníky městské policie se v rámci opatření podařilo udržet veřejný pořádek jak ve městě, tak v okolí stadionu. Policie České republiky v rámci bezpečnostního opatření neřešila žádné protiprávní jednání.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
24. června 2019
 

vytisknout  e-mailem