Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Praha hostila důležitou konferenci

Odborné setkání zahájil ve čtvrtek Jiří Nováček, 1. náměstek ministra vnitra a brig. gen. Jan Švejdar, policejní prezident. 

Pilotní projekt kofinancování vysílání českých styčných důstojníků hodnotí na závěrečné konferenci tohoto projektu v Praze bezmála sto odborníků z různých zemí světa. Včetně zástupců diplomatických sborů, českých styčných důstojníků a styčných důstojníků ze zahraničí, kteří jsou akreditovaní pro Českou republiku.

Evropská unie prostřednictvím Národního programu Fondu pro vnitřní bezpečnost za tři roky pokryla 75% nákladů spojených s působením dvou styčných důstojníků, jednoho v Albánii a druhého ve Velké Británii.

Prostředky poskytnuté z fondů EU jsou další z možností posilování sítě českých styčných důstojníků, které mají velký význam pro zvyšování bezpečnosti v České republice a Evropě.  Nejedná se jen o rychlé předávání kriminalisticky relevantních informací, které jsou nezbytné pro boj se závažnou trestnou činností, ale také s terorismem.

Působení dvou styčných důstojníků bude pokračovat i po ukončení spolufinancování ze strany EU financováním z národních zdrojů. V blízké budoucnosti se také síť styčných důstojníků Policie ČR rozšíří o styčného důstojníka v Polsku a Rakousku.

Místa působení českých styčných důstojníků: Albánie, Německo, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Srbsko, Ukrajina, Velká Británie, Vietnam.

Česká republika má dále policejní zastoupení v mezinárodních organizacích Europol, Interpol a také v rámci Stálého zastoupení ČR při EU.

21. června 2019

kpt. David Schön

Odkazy do noveho okna

SD_Praha1

SD_Praha1 

Detailní náhled

SD_Praha2

SD_Praha2 

Detailní náhled

SD_Praha3

SD_Praha3 

Detailní náhled

SD_Praha4

SD_Praha4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem