Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Prague Pride - sobotní pochod

V souvislosti s festivalem Prague Pride pražská policie připravuje bezpečnostní opatření. 

V nadcházejícím týdnu proběhne v metropoli festival Prague Pride, který navštíví větší počet osob a bude zakončen v sobotu tradičním pochodem z centra města na Letnou. Tam bude celé odpoledne až do večera probíhat mimo jiné hudební produkce. Vzhledem k předpokládané účasti většího počtu osob budou policisté věnovat pozornost i doprovodným akcím, které se v souvislosti s tímto festivalem celý týden konají. Bezpečnostní opatření k těmto doprovodným akcím budeme vyhodnocovat individuálně a podle potřeby dostatečným počtem sil zajišťovat veřejný pořádek.

Informace k trase a ke konkrétním omezením v souvislosti se sobotním pochodem, budeme zveřejňovat koncem příštího týdne.

por. Bc. Jan Daněk – 3. 8. 2018

V souvislosti s nahlášeným pochodem, který bude začínat okolo poledne na Václavském náměstí, pražská policie připravila adekvátní opatření. Na trase pochodu, který povede přes Opletalovu, Hybernskou, náměstí Republiky, Revoluční, Řásnovku, Dvořákovo nábřeží, Čechův most až na Letnou, budou policisté usměrňovat dopravu a dohlížet na veřejný pořádek. Na opatření se budou podílet desítky policistů z dopravní, pořádkové a kriminální služby.

V uvedenou dobu na avizované trase bude docházet k zásadnímu omezení dopravy, které bude vzhledem k předpokládanému velkému počtu účastníků několikahodinové. Motoristé se na to musí připravit a pokud možno do centra v tuto dobu vůbec nejezdit.

por. Bc. Jan Daněk – 10. 8. 2018

vytisknout  e-mailem