Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pracovníkovi ostrahy zloděj nakonec uprchl

PARDUBICE – Policisté ho přesto vypátrali. 

ilustrační fotoilustrační fotoV úterý 19. února 2019 před desátou hodinou večerní se rozhodli dva muži navštívit hypermarket na Palackého třídě. Nakupovat však nešli. Společně přistoupili k regálu s alkoholem. Starší 36letý muž strčil jednu lahev pod bundu a do kapsy přidal ještě jedno máslo, mladší ho přitom kryl. Po cestě k pokladnám se muži rozdělili. Mladší čekal na pokladně, aby zaplatil svůj nákup. Starší prošel prostorem pokladny bez zaplacení. Tam už ale na něho čekal pracovník ostrahy, kterému se snažil vytrhnout. To se mu ale nepodařilo a v záchytové místnosti nepoškozené zboží nakonec vydal. Pracovník ostrahy si všiml, že muž má u sebe nůž. Následně se pachateli podařilo z místa utéct. Ale ne nadlouho.
Zaměstnanci ostrahy zavolali policistům na tísňovou linku a událost oznámili. V prostoru vlakového nádraží čekali na policejní hlídky a sdělili jim popis podezřelého. Policisté muže následně zadrželi a při bezpečnostní prohlídce u něho našli i předmětný nůž. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 1,52 promile alkoholu v dechu. Kolegové v prostoru u nádraží zajistili i mladšího 33letého komplice. Policisté obě osoby převezli na oddělení k provedení dalších úkonů. Mladší byl po provedení úkonů propuštěn, starší z nich nocoval v policejní cele.
Ve středu 20. února 2019 policisté 36letého muže vyslechli a ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření z trestného činu krádeže, neboť se protiprávního jednání dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost pravomocně potrestán a odsouzen.Pachateli hrozí v případě pravomocného odsouzení trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta.
Jednání jeho komplice kolegové oznámí správnímu orgánu jako přestupek proti majetku.

22. února 2019
por. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem