Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

Pozvánka na Vědecký jarmark

Kriminalistický ústav Praha Policie ČR se zapojí do akce Vědecký jarmark, kterou pořádá obecně prospěšná společnost VĚDA NÁS BAVÍ ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou Praha, Českým vysokým učením technickým v Praze a Ústavem organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.  

Jarmark se uskuteční ve středu 10. září 2014 od 8.30 do 17.30 v Praze na Vítězném náměstí v Dejvicích.
VJposter.jpg
 
Organizátoři akce chtějí hravou formou přiblížit vědu a vědecké experimenty nejen žákům základních a středních škol, ale také široké veřejnosti. Vysoké a střední školy, vědecké ústavy, zájmové organizace a subjekty komerční sféry se ve svých stáncích pokusí ukázat, že věda je součástí našeho každodenního života.
 
Za znalci do šapitó
Prezentace Kriminalistického ústavu Praha bude umístěna v prostorném stanu. Kromě dvou stanovišť zde bude k vidění i naranžované místo činu s video-projekcí.
 
Kdo je pachatel?
Tým mladých volejbalistů oslavuje vítězství v turnaji. Bujarý večírek skončí vraždou trenéra. Kdo je vrahem? V pátrání po pachateli návštěvníkům jarmarku pomohou výsledky znaleckých zkoumání, které se uplatňují v procesu usvědčování pachatelů trestných činů. Prověří postřeh a pozornost dětí i dospělých, kteří budou např. vyhledávat shodné papilární linie v daktyloskopické stopě zajištěné na vražedném nástroji s kontrolními otisky podezřelých osob. O tom, že to není zrovna jednoduché, se může přesvědčit každý sám.
 
Nové fenomény drogové scény
Kromě klasických drog se v posledních letech objevují i nové syntetické drogy. Neznámé složení, nepředvídatelné účinky a dopady na lidský organismus. Jak se změní tvář a osobnost uživatelů drog? Neuvěříš, když neuvidíš! Znalci Kriminalistického ústavu Praha z odvětví chemie osvětlí jejich nebezpečnost a předvedou detekci nejrůznějších omamných a psychotropních látek a jedů za využití speciálních činidel.
 
Záštitu nad akcí poskytli Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, primátor hl. města Prahy, starostka Prahy 6, předseda Akademie věd ČR a rektor Českého vysokého učení technického v Praze.
 
Kompletní informace o akci a programu najdete na: http://www.vedeckyjarmark.cz/, http://www.vedeckyjarmark.cz/program
 
 
kpt. Mgr. Petra Srnková
Kriminalistický ústav Praha Policie ČR
5. 9. 2014

vytisknout  e-mailem