Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pozvánka na Den s Policií ČR Praha

Dne 10. června 2023 proběhne v Praze na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. 

V tento sobotní den se mohou návštěvníci od 10:00 do 16:00 hodin těšit na obrovské množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů. Návštěvníci budou mít poprvé příležitost nahlédnout do nového vozidla sloužící k přepravě koní, nového štábního vozidla Speciální pořádkové jednotky, uvidí kompletní flotilu vozidel a motocyklů dopravní policie a nemůže chybět ani Ferrari v policejních barvách. V případě dobrého počasí se z oblohy na zem snesou policisté z Útvaru rychlého nasazení a na plochu přistane policejní vrtulník. Jako vždy se můžete těšit na fotbalové utkání policejních koní. 

Na akci se dále představí Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy, Městská policie hl. m. Prahy, Celní úřad pro hl. m. Prahu, Vězeňská služba ČR a Aktivní zálohy Armády ČR a naši partneři, kteří sponzorsky podpořili tento den.

Po celý den jsou pro děti připraveny různé atrakce a soutěže a k poslechu všem zahraje Hudba hradní stráže a Policie ČR.

Tento den, však nepůjde jen o zábavu, ale společně se pokusíme pomoc dobré věci. Pražští policisté se již od Vánoc snaží pomoct naší bývalé kolegyně, jejíž dcera trpí Crouzonovým syndromem, což je vrozená porucha vývoje lebky. Lillince, která v současné chvíli nemůže kousat, mluvit ani pořádně dýchat by pomohla operace, kterou provádějí lékaři v Texasu. Bohužel pojišťovna tento druh operace nehradí a jedinou možností, jak sehnat potřebných jedenáct milionů korun je pomoc nás všech. Lillinka je nadprůměrně inteligentní holčička, která ve svých šesti letech umí číst, psát, počítat a její největší vášní je luštění sudoku. Jediné, co jí ke štěstí schází, je být zase zdravá.
Sbírka pro Lilli - Policie České republiky                            Děkujeme za pomoc - Operace v zahraničí změní Lilli život (znesnaze21.cz)

Dorazte a užijte si s námi hezký den.

Den_s_Policií_ČR 2023.png

kpt. Eva Kropáčová - 10. května 2023

vytisknout  e-mailem