Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pozor na rychlost!

MS kraj - komunikaci v obci zaměnili za závodní dráhu dva řidiči, kteří povolenou rychlost překročili o zhruba 50 kilometrů. 

Na dodržování povolené rychlosti v obci se v úterý 6. září 2022 zaměřili policisté oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Kontrolovali řidiče projíždějící obcí Petřvald na Karvinsku po silnici I/59. Během necelých pěti hodin trvání akce zjistili celkem 70 řidičů, kteří maximální padesátikilometrovou rychlost nerespektovali. V 67 případech toto porušení zákona policisté vyřešili na místě v příkazním řízení udělením pokut v celkové výši  téměř 53 000 korun.

Příslušnému správnímu úřadu předali přestupek řidiče, u kterého zjistili, že za překročení maximální povolené rychlosti byl v posledním roce již řešen. Stejně tak postupovali u dvou „rekordmanů“, kterým v obci těsně před přechodem pro chodce „naměřili“ 95 km a 101 km za hodinu. Ve správním řízení jim hrozí pokuta do výše 10 000 korun, zákaz řízení na jeden rok a 5 bodů.

I když čtyřproudá komunikace možná láka k sešlápnutí plynového pedálu, je nutné si uvědomit, že omezení v obci má své opodstatnění. Stačí málo a může dojít k tragédii ….

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
7. 9. 2022

Odkazy do noveho okna

Petřvald-kontrola-měření rychlosti

Petřvald-kontrola-měření rychlosti 

Detailní náhled

Petřvald-překročení rychlosti

Petřvald-překročení rychlosti 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem