Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pozor na poklad, co najdete na půdě

RYCHNOVSKO - Pyrotechnik si nález převzal k odborné likvidaci. 

V pondělí 21.června 2021 ráno přišla na policejní stanici žena s nálezem, kvůli kterému museli policisté rychle zbystřit. Začala totiž před nimi vyndávat pistolové náboje a ženijní nábojky, které našla na půdě rodinného domu. Policisté tak radši ihned přivolali policejního pyrotechnika. Ten si věci na místě převzal a odvezl k odborné likvidaci.

D O P O R U Č E N Í   P O L I  C I E  ČR:

     Pokud občan najde střelnou zbraň, vojenskou munici a jiné předměty s neznámým obsahem, nedotýkejte se jich a oznamte nález na policii. Rozhodně však nic nenoste na policejní služebnu. 

Neodbornou manipulací by mohlo dojít k výbuchu, výstřelu a zranění. K ohledání a zneškodnění podezřelého předmětu je oprávněn jen policejní pyrotechnik. Nalezené předměty mohou být ve špatném technickém stavu.

Na teritoriu Královéhradecka byl v minulosti nález munice na různých místech. Jednalo se i o dělostřelecké náboje, ruční granáty, zbraně a jinou munici.

     Když přivoláte policisty k podezřelé věci a pyrotechnik zjistí, že nic nebezpečného neobsahuje, žádný trest vám nehrozí.

por. Mgr. Lucie Konečná
22.6.2021, 10:00hod.

vytisknout  e-mailem