Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pozor na podvodníky

HRADECKO - Investice do cenných papírů se nevyplatila! 

V úterý se na policisty v Chlumci nad Cidlinou obrátila s žádostí o pomoc poškozená žena, které přišla o 200 tisíc korun skrze investice do cenných papírů.
Z její výpovědi vyšlo najevo, že zahlédla na internetu reklamu na investování v oblasti cenných papírů pod „záštitou“ republikového výrobce elektřiny u nás a tuto rozklikla. Nejprve vyplnila přihlašovací údaje a druhý den jí telefonicky kontaktoval muž, který po ní „vyloudil“ vstupní poplatek 7.000 korun, který poslala převodem na zaslaný bankovní účet. Následující den jí volal muž jiný, který jí vysvětloval obchodování na burze a na jeho žádost si žena stáhla do počítače aplikaci „Revolut“ a „Anydesk“. Mimo to dále naskenovala i svůj řidičský průkaz, který zaslala na danou adresu. Poté následovaly úpravy nastavení limitů na účtu, aby mohly přicházet a odcházet platby. Ovšem došlo pouze k tomu, že bez jejího vědomí odešly dvě platby v celkové výši dosahující 200 tisíc korun. Poškozená si po tomto zjištění zablokovala účet a věc oznámila na policii.  
Policisté případ zadokumentovali pro podezření ze spáchání zločinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z přečinu podvod a dále z přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, za což hrozí v případě dopadení pachateli až 8letý pobyt ve vězení.

por. Pižlová Šárka, DiS.
7. 7. 2022, 14:00

vytisknout  e-mailem