Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Pozor na krádeže u hřbitovů

VSETÍNSKO: A také na zvýšený provoz na silnicich. 

Blíží se prodloužený víkend, po kterém bude následovat svátek zesnulých. V souvislosti s tímto svátkem lze předpokládat zvýšený provoz na silnicicích, protože lidé budou v hojné míře cestovat na hřbitovy. Řidiči by tedy měli v nadcházejících dnech dbát na silnicicíh maximální pozornosti a opatrnosti a vyzbrojit se velkou mírou tolerance a trpělivosti.
 
V období před „dušičkami“ a během nich evidujeme každoročně krádeže věcí z vozidel, které si lidé zaparkují poblíž hřbitovů. Na tuto skutečnost řidiče předem upozorňujeme a zároveň je nabádáme k tomu, aby v autech, byť odchází jen na chvilku, nenechávali žádné věci, které mohou být pro zloděje lákadlem. Všechny kabelky, batohy, tašky je lepší vzít s sebou. Určitě by se nikdo nechtěl dostat do situace, že po návratu od hrobů svých blízkých, najde rozbité okýnko, nebo jinak poškozené vozidlo.
 
Policejní hlídky v okrese Vsetín budou v nadcházejícím prodlouženém víkendu posíleny, kdy budou nepravidelně provádět kontroly na parkovištích poblíž hřbitovů a dalších vytipovaných místech. Není ale v našich silách hlídkovat na hřbitovech nepřetržitě.
 
 
27. října 2011, por. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem