Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Poznáváte tohoto muže?

UHERSKOHRADIŠŤSKO: S nožem v ruce požadoval po mladíkovi bundu. 

Uherskohradišťští kriminalisté od včerejšího odpoledne pátrají po pachateli loupežného přepadení. K události došlo na vlakovém nádraží ve Starém Městě.

Sedmnáctiletý mladík čekal na vlakový spoj Slovácký expres, který ze stanice Staré Město měl v čase 14:27 hodin pokračovat směrem na Uherský Brod. Když vlak přijel na druhé nástupiště, mladík hodlal nastoupit do jednoho z vagonů. V tu chvíli k němu přistoupil muž, levou rukou ho chytil pod krkem za bundu se slovy: „Dej mi tu bundu!“. Mladíka jeho chování zarazilo a bundu mu rozhodně dát nechtěl. Agresora vyzval, aby ho pustil a uklidnil se. Jenže ten se tak jednoduše odbýt nenechal. Mladíka upozornil, že v pravé ruce drží nůž. Aby svoji výhružku podpořil, začal odpočítávat. Chlapec si proto chtěl bundu sundat. V ten okamžik nějaká žena na pachatele zakřičela, aby ho pustil, nebo zavolá na policii. Útočník svého jednání opravdu zanechal a odešel směrem do nádražní haly. Rozrušený chlapec nastoupil do vlaku a poté událost oznámil na policii.

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli tohoto skutku. Podle popisu se jedná o muže ve věku okolo 55 let, střední postavy, vysoké asi 175 cm. Má hnědé oči, černé vlasy a černý knír. Na sobě měl hnědočerný pletený svetr a modré rifle. Na zádech nesl modročernou krosnu. Tento muž vystoupil z vlaku Slovácký expres, který přijel od Prahy.

Zároveň hledáme starší ženu v červeném kabátku, která okřikla pachatele, a to z důvodu svědecké výpovědi.

Svědkyně i lidé, kteří pachatele na videu poznali či k němu mají nějaké informace, své poznatky mohou sdělit na linku 158 případně na nejbližším oddělení.

31. ledna 2019, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem