Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Poznáváte muže na fotografiích? Ozvěte se!

Český Krumlov - Českokrumlovští policisté pátrají po totožnosti dvou svědků. 

Policisté z obvodního oddělení v Českém Krumlově šetří případy podvodů, kterých se v provozovnách nabízejících občerstvení dopustil dosud neustanovený pachatel. Způsob protiprávního jednání pachatele je takový, že po příchodu do provozovny si koupí zboží, které následně zaplatí bankovkou vysoké nominální hodnoty. Následně po obsluze požaduje rozměnění peněz, přičemž obsluze dá nejdříve bankovky menší nominální hodnoty, které mu následně obsluha vymění za jednu větší. Tu větší rozměněnou bankovku dá pachatel následně zpět k těm menším, které už mu obsluha rozměnila a opětovně žádá obsluhu o jejich rozměnění. Tímto podvodným způsobem z obsluhy vyláká větší obnos peněz, než který by měl ve skutečnosti dostat.

První z případů se stal 1. září 2022 v době od 18:08 hodin do 18:12 hodin v pekařství NODES v ulici Budějovická číslo popisné 21 v Českém Krumlově-Domoradicích a druhý případ se stal dne 16. září 2022 v době od 19:00 hodin do 19:30 hodin v restauraci Zdroj na adrese Na Ostrově číslo popisné 86 v Českém Krumlově. U obou případů bylo jednání pachatele totožné. 

V této souvislosti policisté pátrají po totožnosti dvou svědků, kteří se v prvním případě nacházeli na místě činu a mohli by tak pomoct s objasněním výše uvedeného jednání. V případě, že muže na přiložených fotografiích poznáváte, obraťte se prosím s Vašimi poznatky na českokrumlovské policisty na služebně v Tovární ulici v Českém Krumlově nebo na telefonní lince 974 232 700, případně na lince tísňového volání 158. Přihlásit se mohou samozřejmě i sami svědci, kteří se na zveřejných fotografiích poznají.

Dále v této souvislosti hledáme další případné poškozené, kteří se stali oběťmi podobného jednání. 

Za případnou pomoc děkujeme.

por. Miroslav Šupík, DiS., ck.pis@pcr.cz

27. září 2022

Odkazy do noveho okna

Foto svědků

Foto svědků 

Detailní náhled

Foto svědků

Foto svědků 

Detailní náhled

Foto svědků

Foto svědků 

Detailní náhled

Foto svědků

Foto svědků 

Detailní náhled

Foto svědků

Foto svědků 

Detailní náhled

Foto svědků

Foto svědků 

Detailní náhled

Foto svědků

Foto svědků 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem