Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Poznáváte muže na fotografiích a videu? Ozvěte se.

LIBEREC – Liberečtí policisté pátrají po totožnosti muže, který má na svědomí krádeže v hodnotě 25tisíc korun. 

V pátek 14. srpna, krátce po 15. hodině, zaznamenala jedna z bezpečnostních kamer vchodu do budovy v ulici Vítězná v Liberci mladého muže. Ten v prostoru vchodu nejprve nějaký čas vyčkával a poté, když se zřejmě domníval, že jej nikdo nevidí, odmontoval a následně odcizil zvonkový modul v hodnotě 15tisíc korun.20200831_085705.jpg

Takřka stejný scénář se opakoval v téže lokalitě i o tři dny později. V pondělí 17. srpna mezi 14. a 16. hodinou zavítal mladý muž do ulice Vítězná znovu. Bezpečnostní kamera umístěná u vchodu do budovy opět zaznamenala jeho protiprávní jednání. Mladík tentokráte demontoval a následně odcizil část zvonkového modulu v hodnotě 10tisíc korun.  

Předmětem jeho zájmu se staly zvonkové moduly s integrovanou kamerou, interkomem a klíčovými čipy umožňující vstup oprávněných osob do domu. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na částku 25tisíc korun.

V této souvislosti se obracíme na veřejnost se žádostí o spolupráci.
Poznáváte-li muže na fotografiích a připojeném videozáznamu, přihlaste se prosím policistům na lince 158 nebo přímo na služebně Obvodního oddělení Liberec – centrum. Veškeré takto získané informace mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu.

Popis osoby:
V prvním případu měl na sobě mladý muž ve věku mezi 20 a 30 lety, střední postavy, oblečené hnědé tričko, maskáčové kraťasy se zimním vzorem, tmavé boty značky Nike a na zádech vak s barevným nápisem MeatFly.
Ve druhém případu měl na sobě hnědé kraťasy, bílo-modrou košili s krátkým rukávem, tmavé boty značky Nike a tmavý batoh.
Bezpečnostní kamery mladíka zaznamenaly také 16. srpna v odpoledních hodinách, kdy se měl pokusit zmocnit dvou zvonkových modulů s integrovanou kamerou, klíčovým čipem a interkomem. V tuto dobu měl na sobě maskáčové kraťasy se zimním vzorem, tmavé tenisky Nike, tmavý batoh a bílé tričko s lebkou na prsou.

V případě dopadení a odsouzení může pachateli krádeže hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

25. září 2020
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem