Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Poznáváte kapsáře? Volejte linku 158

LIBEREC - Zatímco pedagožka dohlížela v autobuse na děti, okradli ji kapsáři. Jejich tvář zaznamenala kamera v autobuse. Pokud dvojici poznáte, volejte linku bezplatného tísňového volání 158. 

Liberečtí policisté hledají dvojici, která zřejmě okradla učitelku základní školy při jízdě autobusem. Pedagožka i s dětmi nastoupila do autobusu městské hromadné dopravy - linky č. 16 - na zastávce v Ostašově - U Školy. Do autobusu přistoupilai zřejmě i velmi dobře sehraná dvojice - muž a žena. Oba využili toho, že se žena věnovala žákům a snažila se na všechny dohlížet. Oba si pak stoupli k jejím zádům, přičemž žena se na ní tlačila a odváděla pozornost od muže, který si mezitím vyhrnul rukávy, jednou rukou se držel a druhou měl volnou. Tou také během jízdy prohledával kabelku ženy, která se starala zejména o bezpečnost převážených dětí.

Foto_03Foto_03

Dvojice byla evidentně úspěšná, neboť po vystoupení z autobusu, na zastávce Fügnerova, chtěla žena koupit další jízdenky, ale neměla čím zaplatit. V kabelce jí chyběla peněženka s dvanácti sty korunami, osobními doklady, doklady od vozidla a platebními kartami.

Průběh krádeže i toho, jak byla dvojice sehraná, zaznamenala kamera v autobuse. Díky ní mohou občané vidět oba podezřelé a poskytnout nám informace k jejich totožnosti, případně k jejich pohybu. Jakékoliv informace přijmou policisté na lince bezplatného tísňového volání 158.

Současně varujeme cestující v prostředcích MHD, aby věnovali zvýšenou pozornost svému okolí a hlídali si své osobní věci. Dvojice se může pohybovat i v jiných autobusových linkách či tramvajích.


14. 11. 2014
mjr. Bc. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí
 

 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem