Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Poznáte útočníky? - aktualizace

Policisté pátrají po totožnosti útočníků, kteří surově napadli muže v prostorách metra a způsobili mu zranění v oblasti hlavy. 

Frakturou nosních kůstek, tržnou ránou nad pravým okem, pohmožděninami v obličeji a v pravé části trupu skončil konflikt, ve kterém skupina mužů napadla údery pěstí do obličeje poškozeného. Poté, co se muž pod přívalem úderů ocitl na zemi, do něj ještě několikrát kopli a dupli. Od dalšího napadání je neodradila ani skutečnost, že ležící muž neměl proti početné převaze šanci se ubránit a tak si rukama chránil alespoň hlavu. Zraněnému ještě stačili po napadení odcizit drobnosti za bezmála tisíc korun. Celý incident, kterému předcházela slovní rozepře, zaznamenala bezpečnostní kamera, a tak známe tváře všech útočníků.

Kriminalisté druhého policejního obvodu několik z nich již ztotožnili, nicméně ti hlavní spravedlnosti stále unikají. Touto cestou se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Pokud muže na záběrech poznáváte nebo víte, kde se nacházejí, kontaktujte linku 158. Tísňovou linku prosím kontaktujte i v případě, že znáte totožnost dívky na záběrech, je vnímána jako svědkyně, která by mohla útočníky znát.

Případ byl spáchán v době nouzového stavu v pátek 24. dubna ve stanici metra Náměstí Míru, a je veden pro podezření z trestných činů výtržnictví, ublížení na zdraví a krádež. V případě odsouzení tak podezřelým hrozí, až osmiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 10. červen 2020

Aktualizace: Na základě medializace celého případu a konkrétní činností kriminalistů, bylo získano větší množství poznatků, které vedly ke ztotožnění osob na záběrech. V současné době jsou s nimi prováděny standardní úkony trestního řízení.

Děkujeme všem, kteří se této pátrací relaci věnovali.

por. Mgr. Jan Rybanský - 11. červen 2020

vytisknout  e-mailem