Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Poznáte smolaře?

Chtěl být neviditelný, zmerčila ho ale bezpečnostní kamera. Navíc „vyšlápl“ kompostér. 

Policisté z Vinohrad pátrají po muži, který je důvodně podezřelý z trestného činu krádež. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Hledaný si v jednom bytovém rezortu v ulici Perucká vyhlédl bezpečnostní kameru, kterou se rozhodl odcizit. Zjevně si myslel, že si počíná mazaně a hlavně nenápadně.

Nejprve překonal oplocení rezortu a následně kontroloval, zda není nikým pozorován. Ve chvíli, kdy se domníval, že je vzduch čistý, se pustil do krádeže. Postavil se na kamenný sokl a jal se demontovat bezpečnostní kameru, což se mu následně i podařilo. Už při tom ho stihl menší karambol, kdy mu podklouzly nohy a lapka se nedobrovolně usadil do okrasného křoviska.

Aniž by si to hledaný uvědomoval, provázela ho smůla od samého začátku až do konce. Nejprve si totiž nenechavce vyfotila obyvatelka jednoho z bytů, neboť si velice dobře uvědomovala, že se jedná o cizí osobu na jejich soukromém pozemku. Další, o čem hledaný možná neví dodnes, je, že ho při krádeži zachytil objektiv další bezpečnostní kamery, o které zjevně vůbec nevěděl. Posledním smolným okamžikem pro hledaného byla chvíle, kdy po krádeži opouštěl zmiňovaný rezort. Při překonávání oplocení totiž doslova prošlápl víko kompostéru, jehož obsah byl již velice kvalitně rozložen.

Nicméně dotyčného se policistům do této doby nepodařilo ztotožnit, vypátrat a zadržet. Proto se z tohoto místa obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost.

Prosíme každého, kdo muže na záběrech bezpečnostní kamery poznává, zná jeho identitu, místo jeho pobytu či pohybu, aby nám tyto informace předal prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 12. 2. 2017

vytisknout  e-mailem