Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Poznáte skupinku útočníků z centra?

Ve Spálené ulici došlo k brutálnímu napadení dvou mladých mužů, pomůžete nám najít útočníky? 

Kriminalisté z 1. oddělení obecné kriminality Praha I pátrají po čtveřici neznámých mužů, kteří 16. července, krátce před půlnocí, napadli v centru dva mladé muže. K incidentu došlo v ulici Spálená, v těsné blízkosti tramvajové zastávky. První z napadených inkasoval několik ran pěstí do obličeje, ale z místa se mu podařilo utéct. Útočníci mu způsobili vážné zranění, která si vyžádalo lékařské ošetření. Druhý byl napaden několika ranami do obličeje, po kterých upadl na zem, kde ho útočníci kopali do hlavy a do horní části těla. Jeden z nich dokonce poškozenému stoupl na hlavu. Následným lékařským vyšetřením bylo zjištěno, že napadený utrpěl frakturu v obličeji a další vážná poranění. Agresory se během útoku snažil odradit jeden z kolemjdoucích, avšak byl útočníky zastrašen. Celému incidentu předcházela slovní rozepře, která vygradovala až do takto brutálního útoku.

Jednalo se o celkem pět mladých mužů, které doprovázely tři ženy. Všichni byli ve věku od dvaceti do pětadvaceti let. Do útoku se zapojili čtyři muži, zbylí útoku přihlíželi. Kriminalistům se podařilo následným šetřením zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachycen následný pohyb celé skupiny. Krátce po útoku se pohybovali ulicemi Spálená, Národní, 28. října, náměstí Republiky a následně ulicí Králodvorská, kde s největší pravděpodobností zamířili do hudebního klubu.

Tímto žádáme širokou veřejnost o pomoc. Pokud byste tyto mladé lidi na kamerovém záznamu poznali, nebo máte jakékoliv informace, které by je kriminalistům pomohly dopadnout, kontaktujte prosím linku 158, nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu PČR.

Agresorům hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestné činy Ublížení na zdraví a Výtržnictví až tříletý pobyt za mřížemi.

nprap. Richard Hrdina – 16. srpna 2021

vytisknout  e-mailem