Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Poznáte agresora?

Po verbálním konfliktu zasáhl útočník poškozeného lahví do hlavy tak silně, až se rozbila. V útoku pokračoval, srazil ho na zem, kde ho kopal a ještě poničil jeho automobil. Teď po něm pátrají kriminalisté, poznáte ho? 

V souvislosti s případem napadení řidiče taxislužby pátrají pražští kriminalisté po muži, který je zachycen na kamerových záznamech v jednom z nočních podniků v Praze. Podezřelý se nechal odvézt v úterý 4. září kolem páté hodiny ránu do ulice Komunardů. Po zastavení vznikl mezi ním a řidičem verbální konflikt ohledně placení. Následně útočník vylezl a snažil se utrhnout zpětné zrcátko vozu. Řidiči se to nelíbilo, vystoupil z vozidla, a když se ohradil, aby toho podezřelý nechal, jako odpověď dostal skleněnou lahví do hlavy, a to tak silně, až se rozbila. Útočník v ataku pokračoval a dočasnou dopravní značkou poškodil kapotu vozu. Následně stojanem, kde byla značka umístěna, rozbil přední okno. Poškozený proti útočníkovi opakovaně použil slzotvorný prostředek a snažil se zavolat na linku 158. Když to agresor zjistil, srazil muže na zem, kde ho kopal do hlavy, těla i nohou. Poté na něj dupl. Celý incident ukončil svědek, který přiběhl na místo. Útočník se zalekl a utekl o několik ulic dál do nočního podniku, kde se domáhal omytí obličeje, neboť proti němu poškozený opakovaně použil slzotvorný prostředek. Z tohoto místa jsou i kamerové záznamy. Pokud útočníka poznáváte, kontaktujte linku 158. Děkujeme.

Napadený musel vyhledat lékařské ošetření, kde mu byla rána nad okem sešita.

Případ je prověřován pro trestný čin výtržnictví a těžké ublížení na zdraví, za což hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 7. listopad 2022

Odkazy do noveho okna

foto (1)

foto (1) 

Detailní náhled

foto (2)

foto (2) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem