Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pozdvižení v Opletalově ulici

Na sedadle zaparkovaného auta ležel samopal 

Včera krátce po 16. hodině si policisté z Oddělení hlídkové služby Praha II v rámci běžné pochůzkové činnosti v ulici Opletalova v Praze 1 všimli, že na zadním sedadle jednoho ze zaparkovaných vozů leží samopal. S ohledem na podezření, že by se mohlo jednat o reálnou střelnou zbraň, policisté vyčkali na příchod posádky vozidla a přistoupili k jejich důkladné kontrole a k prohlídce vozidla samotného. Zde nalezli kromě samopalu AK47 i dvě plynové pistole a digitální kuchyňskou váhu s bílou krystalickou látkou. Stejnou látku v plastovém sáčku policisté nalezli i u jednoho z kontrolovaných. Orientační test s využitím detekční soupravy určil, že se jedná s největší pravděpodobností o pervitin.

Více než dvacetigramový sáček s drogou i nalezené zbraně a náboje tak skončily v rukou kriminalistů. Ti vzápětí konstatovali, že se v případě samopalu jedná o znehodnocenou zbraň. Přes toto zjištění skončila osádka předmětného vozu Audi A6 na nejbližší policejní služebně, kde byla podrobena nezbytným prvotním úkonům.

Jednadvacetiletý muž, který v době policejní kontroly u sebe sáček s drogou přechovával, si v průběhu následujících hodin vyslechl obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Ostatní skutečnosti jsou předmětem dalšího šetření policie.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová – 18. ledna 2018

vytisknout  e-mailem