Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Požár v panelovém domě ve Mšeně

JABLONECKO - Celkem 36 osob museli policisté společně s hasiči evakuovat z panelového domu ve Mšeně. Hořelo v 10. patře 12ti patrového domu. 

Dnes, krátce po půl čtvrté hodině odpoledne, přijal operační důstojník z tísňové linky 112 oznámení o požáru v panelovém domě ve Mšeně v Jablonci nad Nisou. Jednalo se o 12ti patrový dům v ulici Mšenská. Na místo okamžitě vyslal policejní hlídky. Hsiči provedli evakuaci celkem 12 osob, přičemž 2 osoby se nadýchaly kouře. Ty byly ošetřeny přímo na místě Zdravotnickou záchrannou službou. Nikdo nebyl při požáru zraněn. Celkem muselo opustit dům 36 osob.

Požár vznikl na stoupačkách v 10 patře, kdy došlo k zakouření prostoru panelového domu. Přesnou příčinou požáru se budou nyní zabývat hasiči, kteří budou zítra v ranních hodinách provádět ohledání požářiště. Jako jednou z možných příčin požáru se jeví technická závada. Cizí zavinění zatím nebylo zjištěno. Škoda ještě nebyla vyčíslena.

Převážná část obyvatel panelového domu se mohla vrátit ještě večer zpět do svých domovů, pouze nájemníci obývající byty od 9. patra nahoru musí srávit noc v náhradním ubytování. Nikdo nepožadoval zajištění náhradního ubytování, všichni přenocují u svých známých či příbuzných. 
 

7. 10. 2020
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem