Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Požár haly v Praze IV.

Hledáme důležitého svědka, kterého zachytily bezpečnostní kamery 

V pondělí 12. dubna krátce před šestou hodinou ranní došlo v Modřanské ulici k rozsáhlému požáru skladovací haly. Na místě zasahovalo 11 profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů a dále několik policejních hlídek. V místě byla přerušena obousměrně i tramvajová doprava.

Kriminalisté pražského krajského ředitelství celý případ prověřují a zjišťují okolnosti, za jakých k požáru došlo. V rámci prověřování pracují také s kamerovými záznamy, které zachytily bezpečnostní kamery. Na nich se, chvíli před vypuknutím požáru, pohybuje v blízkém okolí haly muž, který by mohl být pro kriminalisty klíčovým svědkem celé události.

Touto cestou žádáme širokou veřejnost o pomoc při pátrání po tomto muži. Pokud ho na kamerových záběrech poznáte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte neprodleně tísňovou linku 158 nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu PČR.

Uvítáme každou informaci vedoucí ke zjištění jeho totožnosti.

K jeho popisu ještě uvádíme, že se jednalo o muže mladšího vzhledu, v krátkých kalhotách a s batohem na zádech. Zajímavostí je to, že v tento den bylo velmi chladno a muž měl na sobě pouze šortky. Kriminalisté se domnívají, že muž přijel zřejmě tramvají a vystoupil na zastávce Pobřežní cesta, která je jen malý kousek od objektu.

Kriminalisté už teď ví, že požár byl založen úmyslně. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli za trestný čin Obecné ohrožení až patnáct let odnětí svobody.

Děkujeme za spolupráci!

por. Mgr. Hana Křížová, DiS. – 21. 6. 2021

vytisknout  e-mailem