Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Povinnou školní docházku dětí zřejmě neřešila

LOUNSKO - Teď čelí trestnímu stíhání; Bez řidičáku a s drogou v těle. 

Trestnímu stíhání čelí 46letá žena z Lounska. Do křížku se zákonem se dostala proto, že se podle všeho řádně nestarala o pravidelnou školní docházku svých nezletilých dětí. Její syn, který byl v uplynulém školním roce žákem páté třídy základní školy, zameškal téměř 500 vyučovacích hodin, z toho více než polovinu neměl omluvenou. Mladší dcera, která byla „prvňáčkem“, zameškala bezmála 400 hodin výuky, z nichž neomluvených bylo více než 70 hodin. Matka dětí byla přitom v minulosti už dvakrát kvůli zanedbání péče o povinnou školní docházku řešena pro přestupek.

Dotyčné za popsané jednání, které má trvat již delší dobu, hrozí v případě uznání její viny soudem trest v rozmezí šesti měsíců až pěti let.

 

Bez řidičáku a s drogou v těle

Koncem června v odpoledních hodinách zastavila hlídka lounských policistů na silnici směřující z Loun na Most osobní vozidlo značky BMW, aby provedla silniční kontrolu. Přitom se ukázalo, že 35letý muž, který seděl za volantem, nevlastní řidičský průkaz. Kromě toho provedený orientační test na užití drog vyšel řidiči pozitivně na amfetamin. Na základě toho se muž podrobil odběru krve, kterou policisté zaslali na toxikologický rozbor. Ten prokázal přítomnost amfetaminu v koncentraci, při které se řidič ovlivněný touto návykovou látkou již dopouští trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Tento týden tedy policisté dotyčnému sdělili podezření ze zmíněného trestného činu, za jehož spáchání hrozí odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 29. července 2021

vytisknout  e-mailem