Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Potisk trička podporoval hrůzný čin

BŘECLAVSKO: Policisté provedli domovní prohlídky a prodejci sdělili podezření z přečinu. 

Břeclav - V říjnu letošního roku byli policisté upozorněni na událost, která se stala v jedné břeclavské škole. Patnáctiletý žák přišel do výuky v tričku, na němž byla zobrazena podobizna norského teroristy Anderse Behringa Breivika spolu s nápisy vztahujícími se k brutálnímu činu, při kterém v loňském roce zemřelo 77 osob.

Po konzultaci s Okresním státním zastupitelstvím v Břeclavi začali kriminalisté prověřovat okolnosti uvedeného případu. Z prvotního šetření vyplynulo, že chlapec si triko objednal prostřednictví internetového prodeje. Právě z uvedeného poznatku policisté vycházeli a podnikli kroky k ustanovení provozovatele. Kromě toho zajistili tričko a požádali o odborné vyjádření z oboru extremismu a radikalismu. Odborná expertíza měla odpovědět na otázky vztahující se k přesnému vyjádření, zda nápisy na oděvu mají spojitost s podporou teroristického útoku.
V rámci vyšetřování dostali policisté povolení k domovním prohlídkám, které měly souvislost s pobytem a činností provozovatele internetového prodeje. Ukázalo se, že šestadvacetiletý muž prodal kolem tří desítek uvedených triček a další kusy u něj byly zajištěny.
Po vyhodnocení celého případu a po obdržení odborného vyjádření, v němž je stanoveno, že takové nápisy se přiklání k teroristickému činu, vyšetřovatelka včera sdělila ve zkráceném přípravném řízení šestadvacetiletému prodejci podezření z přečinu schvalování trestného činu. Za uvedený skutek může soud uložit až roční pobyt za mřížemi.
por. Mgr. Kamila Haraštová, 11. 12. 2012
schvalování TČ.wav
 
 
 

vytisknout  e-mailem