Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Postrach restaurací na Příbramsku dopaden

PŘÍBRAMSKO - Chytli ho kolegové v Jihočeském kraji. 

Několik měsíců se dařilo 36letému muži páchat trestnou činnost ve Středočeském a Jihočeském kraji. Jeho cílem byly prodejny a restaurace. 
Ve Středočeském kraji se jednalo celkem o 14 případů, kdy se muž násilím vloupal do prodejen a hlavně restaurací na Příbramsku, konkrétně v Zalužanech, Chrašticích, Milíně, Dolních Hbitech, Klučenicích nebo například v Bukovanech. Uvnitř si vždy bral hotovost a cigarety a způsobil škodu ve výši 240 tisíc Kč na odcizených věcech a poškození.

Policisté veškeré případy důkladně prověřovali, zajišťovali stopy a prověřovali veškeré poznatky. Vzhledem k tomu, že si byli policisté téměř stoprocentně jisti, že stejnou činnost páchá stejná osoba i v Jihočeském kraji, usilovně spolupracovali s kolegy z Jižních Čech.

Ve středu 13. září, ale spadla klec a kolegům z Jihočeského kraje se podezřelého muže podařilo chytit přímo při činu, a to v obci Přílepov, kam se vloupal do místní prodejny. Následovala cesta do policejní cely a muž si vyslechl obvinění z trestného činu krádeže za celkem 11 činů, které na území Jižních Čech spáchal. Nakonec skončil i ve vazbě.

Dlouhodobá a usilovná práce a i spolupráce, jak příbramských policistů, tak i policistů z Jihočeského kraje se vyplatila. 

Kriminalisté z Příbrami 14. září 2023 zahájili trestní stíhání 36letého muže a obvinili jej z krádeže a poškození cizí věci, a to celkem ve 14 případech na Příbramsku. Muž se policistům ke všem skutkům doznal.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
18. září 2023

vytisknout  e-mailem