Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Postrach opilců za volantem

BRNO: Jednu ze dvou nehod má na svědomí i řidič sanitky 

Pro opilé řidiče se stává postrachem křižovatka ulice Drobného s třídou Generála Píky. Včera ve 3 hodiny ráno si tudy uháněl Renault Espace pilotovaný třiatřicetiletou ženou z Brna. Ta při odbočování vlevo na okružní komunikaci směrem k Lesné neodhadla rychlost svého vozu a najela na nástupní ostrůvek. Škodu na zábradlí a voze policisté na místě odhadli na 75 tisíc korun. Řidička nadýchala 2,43 promile alkoholu a putovala k odběru krve na záchytku.

Týž den o půl deváté večer tu ve stejném směru projížděli další dvě řidičky. Tentokrát jim zkřížil cestu později dohledaný řidič Volkswagenu Transporter. Dvaadvacetiletý řidič sanitky, zřejmě posílen alkoholem a dámou na sedadle spolujezdce, se asi domníval, že jede k akutnímu případu. S absencí majáku a sirény řítící se křižovatkou na červený signál, téměř trefil mezeru mezi dvěma odbočujícími vozy. První řidička auto v protisměru zaregistrovala a šlápla na plyn, bohužel ale nestihla opustit jízdní dráhu sanitky včas. Uražený zadní nárazník fabie tak poškodil i za ní jedoucí BMW. Sanitní vůz po nehodě zmizel ze scény, aniž by se jeho osádka přesvědčila, jestli někdo při nehodě utrpěl zranění. Při šetření dopravní nehody na místě policisté zjistili od svědků množství informací k pachateli dopravní nehody. Pátrání zjednodušil sám pirát silnic, který o 2 hodiny později místem projížděl. Policisté při spatření nabourané sanitky nevěřili vlastním očím, ale i tak vůz pochopitelně zastavili. Řidič bez uzardění přiznal požití alkoholu, což potvrdila i orientační dechová zkouška s výsledkem 1,98 promile. Vzhledem k rostoucí hladině alkoholu putoval i tento řidič k odběru krve. Svůj podíl na nehodě řidič odmítal přiznat, s tím že srazil zajíce. Později pod tíhou důkazů vše přiznal.

Oběma hazardérům za volantem hrozí za ohrožení pod vlivem návykové látky až 3 roky za mřížemi, jejich řidičské průkazy putovaly na Magistrát města Brna a vozidla byla odtažena na odstavné parkoviště Brněnských komunikací, a.s.

 

por. Pavel Šváb, 13.04. 2011

 

Zvukový záznam: postrach_1304.mp3

 

Fotogalerie:

vytisknout  e-mailem