Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Poslední dny v roce 2015 na silnicích

KARLOVARSKÝ KRAJ – Dopravní policisté zasahovali.  

Nejzávažnější případ se stal v okolí obce Toužim. Mladiství 17 letý muž zde řídil ve večerních hodinách na silnici vedoucí z obce Kosmové na obec Polikno terénní motocykl. Mladík při řízení neměl na sobě přilbu, kterou je řidič motocyklu povinen mít ze zákona, o provozu na pozemních komunikacích. Z dosud nezjištěných příčin vyjel při projíždění mírné levotočivé zatáčky mimo vozovku. Zde narazil do sloupku  ohradníku, při havárii mladiství muž pak utrpěl velmi vážná zranění neslučitelná se životem. Kriminalisté se případem intenzivně zabývají, ke zjištění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva.

V dalším případě také došlo ke zranění, ale následky nebyly tak vážné. Pětadvacetiletý řidič osobního vozidla Honda, řídil automobil kolem půlnoci po ulici Na Vyhlídce v Karlových Varech. Při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost dopravně technickému stavu a profilu komunikace (zatáčka, namrzlý povrch), přejel s vozidlem přes protisměrný jízdní pruh a narazil do zaparkovaného vozidla Subaru. Náraz byl tak silný, že vozidlo Subaru bylo odstrčeno na kamennou zídku. Na místě pak zasahovali hasiči z důvodu úniku provozních kapalin. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Při nehodě byl řidič vozidla lehce zraněn a následně ošetřen v nemocnici. Způsobená škoda přesáhla částku 105 tisíc korun.

Krajští dopravní policisté se zaměřili na kontrolu dodržování nejvýše dovolené rychlosti na silnicích v kraji. Před půlnocí hlídka kontrolovala třiadvacetiletého cizince v osobním vozidle AUDI A4, kterému naměřili při jízdě u obce Kolová ve směru na Sokolov rychlost 200km/h na úseku s dovolenou maximální rychlostí 130 km/h. Jednání řidiče dopravní policisté postoupili k vyřízení na místě příslušný správní úřad k projednání. I v poslední dny v roce budou krajští dopravní policisté kontrolovat na silnicích nejen dodržování dovolení rychlosti, ale také zda řidič při jízdě není pod vlivem alkoholu, nebo jiných návykových látek.

por. Ing. Pavel Valenta
31.12.2015

Odkazy do noveho okna

rychlost 200 km/h

rychlost 200 km/h 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem