Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Poslední člen gangu zadržen na Slovensku

Po skoro šesti měsících pátrání se českým a slovenským kriminalistům podařilo zadržet sedmatřicetiletého muže, který je podezřelý z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. 

Útvar odhalování korupce a finanční kriminality (protikorupční policie) v dubnu 2011 odhalil daňovou trestnou činnost čtyř osob, které na Zlínsku obchodovaly s hutním materiálem. Skupina čtyř dnes již obviněných mužů připravila Českou republiku o cca 40 milionů korun na daních. Jednomu z hlavních organizátorů, bývalému policistovi ÚOOZ, se však před samotnou realizací případu podařilo uprchnout.
 
Hledaný muž, na kterého byl vydán evropský i mezinárodní zatýkací rozkaz, byl dnes v noci zadržen policisty v Bratislavě, kde asi týden bydlel. Na celé akci se slovenskými policisty úzce spolupracovali detektivové protikorupční policie a kriminalisté oddělení cíleného pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování. K zadržení hledané osoby došlo díky perfektnímu využití operativně pátracích činností všech policejních útvarů. Celá náročná akce proběhla velice rychle. Zadržený měl u sebe doklady na cizí jméno, které však byly falešné. Policisté proto byli nuceni nejprve učinit potřebné kroky k zjištění totožnosti. V současné době jsou činěny právní kroky k předání osoby do České republiky.
 
nstržm. Ing. Lucie Paclíková, DiS.
tisková mluvčí
7. října 2011
        
Video pod článkem: Policie ČR

vytisknout  e-mailem