Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Porušování zákazu se muži nevyplatilo

DĚČÍNSKO - Od soudu putoval přímo za mříže; Vloupání do stavebních buněk... 

Porušování zákazu se muži nevyplatilo

     Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání byl odsouzen 45letý řidič, kterého v pátek večer zastavili policisté v Děčíně. Z místa silniční kontroly začal muž ujíždět, v ulici Jeronýmova pak zastavil a dal se na útěk. Policisté ho ale dostihli a zadrželi, důvodem jeho jednání byl zřejmě soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

     Protože už byl při řízení se zákazem přistižen několikrát a za tento přečin rovněž odsouzen, eskortovali ho policisté ve lhůtě osmačtyřiceti hodin rovnou k soudu. Půl roku si teď muž za volant nesedne, na tak dlouho ho poslal soudce za mříže, kam byl převezen přímo z jednací síně.

Vloupání do stavebních buněk

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Děčíně vloupal do dvou stavebních buněk. Odnesl si monitor, počítač, olejové topení a další věci, celková škoda byla vyčíslena na více jak sto tisíc korun. Policisté případ prověřují jako trestný čin krádeže, zloději hrozí v případě dopadení až pětileté vězení.

Krádež bicyklu

     Z přečinu porušování domovní svobody je podezřelý neznámý pachatel, který ve Šluknově vnikl na oplocenou zahradu u rodinného domu, kde odcizil jízdní kolo. Škoda byla vyčíslena na tři tisíce korun, po odcizeném bicyklu i zloději, kterému hrozí až dvouleté vězení, nyní policisté pátrají.

Vykradená restaurace

     Až dvouletý trest odnětí svobody hrozí neznámému zloději, který se na Šluknovsku vloupal do restaurace. Z objektu si odnesl motorovou pilu, škoda byla předběžně vyčíslena na tři tisíce korun, policisté případ prošetřují jako přečin krádeže.

12. dubna 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem